لوگوی انقباض

چربی سوزی | نسخه پیشرفته 15 دقیقه ای

راهنمای برنامه و فهرست مطالب​

نسخه آفلاینِ
این برنامه را دریافت کنید
هدف برنامه

چربی سوزی

نوع برنامه

هوازی

تعداد هفته

4 هفته

سطح برنامه

پیشرفته

تجهیزات

طناب

زمان برنامه

15 دقیقه

عضلات درگیر
عضلات شکم و پهلو
این یک نسخه ورزشی شدید است و ویژه افراد با سطح متوسط به بالا و پیشرفته است. از آنجایی که این نسخه ورزشی به امکانات احتیاج ندارد می تواند گزینه بسیار خوبی برای کاھش وزن، تثبیت و نگھداری بدن باشد.
پخش ویدیو

چربی سوزی برای افراد سطح پیشرفته با افراد سطح مبتدی فرق می کند. برای اینکه این مساله را بفهمید بهتر است که این برنامه ورزشی را دانلود کنید و نحوه انجام آن را مشاهده کنید. این برنامه ورزشی از 6 حرکت پشت سر هم تشکیل شده است که در کنار هم بدن را به سمت چربی سوزی سوق می دهند. این برنامه فشار زیادی به بدن وارد می کند و برای افرادی که سطح مبتدی و متوسط رو به پایین هستند، توصیه نمی شود.

برنامه از نوع هوازی است و برای اینکه به هدف چربی سوزی مان برسیم از حرکاتی که کل بدن را درگیر می کنند، استفاده کرده ایم. حرکات ورزشی این برنامه ورزشی عبارتند از طناب زدن، حرکت کوهنوردی، حرکت بورپی و حرکت جامپینگ جک می باشد که هر کدام از این حرکات تنوع بسیاری دارند. یعنی شما می توانید حین انجام حرکات از کش، وزنه و سایر وسایل کمکی برای سخت تر کردن حرکات استفاده کنید.

چربی سوزی برای حرفه ای ها

چربی سوزی

به معنای واقعی علم ورزش متحول شده است و برای بهتر و سریعتر نتیجه گرفتن ورزشکاران تحقیقات زیادی انجام گرفته است. تفکر قدیم این بود که برای چربی سوزی باید زمان زیادی را صرف کرد تا بتوان آرام آرام به نتیجه برسیم. اما امروزه محقیقن بر این باورند که در سطوح بالای آمادگی بدنی استفاده از تمرینات با شدت بالا و زمان کم بیشترین کارایی را دارند. نتایج تحقیقات نشان داده است که با یک جلسه تمرینی شدید، سوخت و ساز بدن شما بین 24 تا 48 ساعت بعد از تمرین ادامه دارد.

یک نکته برای بدنسازان هم داریم. البته که چربی سوزی در بدنسازی یک مساله جدید نیست. شاید شما فکر کنید که بدنسازی مدام موجب عضله گیری می شود. بله درست است اما هنگام عضله گیری بدون شک بافت چربی هم به بدن ورزشکار اضافه می شود و ورزشکار باید حتماً چربی سوزی را در برنامه ورزشی خود بگنجاند. متاسفانه خیلی از بدنسازان به مکمل های چربی سوز پناه می برند و از ورزش های هوازی فراری هستند. اما یادمان باشد یک بدن قوی به یک قلب قوی احتیاج دارد. ورزش هوازی و همه آنچیزی که باید بدانید.

چربی سوزی برای مبتدی ها

اگر مبتدی هستید می توانید با تمرینات کاردیو شروع کنید. تمرینات کاردیو یا تمرینات قلبی عروقی از نوع هوازی هستند و بهترین گزینه برای چربی سوزی به حساب می پایند.  قطعاً اگر تازه کار هستید نباید از تمرینات شدید استفاده کنید. باید برنامه ریزی تمرینات کاردیو را شروع کنید. چون قلب و عروق شما توان انجام این چنین حرکات ورزشی با شدت بالا را ندارد. به همین خاطر بهتر است که حداقل دو تا سه ماه تمرین هوازی داشته باشید تا بتوانید از مرحله مبتدی به مرحله متوسط برسید و آنجاست که می توانید از برنامه های ورزشی با شدت بالا استفاده کنید. 

شما از این برنامه ورزشی می توانید برای چربی سوزی شکم هم استفاده کنید. این برنامه تمرینی شدید را می توان با یک برنامه ورزشی شکم ترکیب کرد و برای خودتان یک شکم شش تکه یا همان سیکس پک را درست کنید. پیشنهاد ما به شما ترکیب این برنامه ورزشی با برنامه 10 دقیقه تمرین عضلات شکم می باشد که در مجموع زمان آن کمتر از نیم ساعت می باشد.

پیشنهاد برای مبتدی ها

اگر این برنامه ورزشی را دوست دارید و می خواهید از آن برای چربی سوزی استفاده کنید ولی از طرفی هنوز آمادگی انجام آن را ندارید، نگران نباشید. به شما پیشنهاد می دهیم که برنامه را برای خودتان شخصی سازی کنید تا بتوانید آن را انجام دهید. به عنوان مثال شدت برنامه را نصف کنید تا بتوانید آن را انجام دهید و هر هفته 10 درصد آن را بیشتر کنید تا در نهایت به سطح انجام این برنامه برسید.

انقباض دات کام

نظر شما برای ما مهم است
لطفا نظر یا سوال خود را در بخش نظرات مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دوره پیشرفته مربیگری تغذیه و تناسـب اندام

زودتر از همه از انتشار مطلع شو