لوگوی انقباض
تناسب اندام دائمی

تنها راه تناسب اندام دائمی | 1 راه همیشگی

راهنمای مقاله و فهرست مطالب​

مسیر تناسب اندام را بشناس

مسیر رسیدن به تناسب اندام و داشتن یک بدن ایده آل از طریق شکنجه یکی برای بهبود دیگری (ذهن و بدن) نیست. بلکه این مسیر از پیوند این دو متولد می شود. اینکه ما چگونه به نظر می رسیم، فقط نمایشی از احساس ماست… از همین الان احساس تناسب اندام، زیبایی، توانمندی و شایستگی خودتان را شروع کنید. انتخاب هایی که می کنید باید از روی عشق واحترام به خودتان باشد. تنها در این صورت است که به نتایج واقعی و دائمی خواهید رسید.

تمام تلاش بسیاری از شرکت های صنعت زیبایی، این است که به شما القا کنند، به اندازه کافی خوب به نظر نمی رسید. بیشتر این شرکت ها برای فروش محصولات تناسب اندام به شما پیشنهاد می کنند که اگر از محصول آن ها استفاده کنید، زیباتر و بهتر به نظر خواهید رسید. در صورتی که اینچنین نیست. هدف این شرکت ها فقط فروش محصولاتی است که زندگی آنها را بهتر می کند. سعی کنید ذهنتان در دام این تبلیغات نیفتد. اگر شما از درون آشفته باشید، تناسب اندام چه ارزشی دارد؟ اگر شما در خودتان حس شکست و ناتوانی برای رسیدن به آنچه می خواهید را دارید، تناسب اندام سخت ترین راه دنیا می شود.

پیروی از برنامه های غذایی افراطی، شمارش هر روز کالری غذاها، تیک زدن کادر روزهای هفته و کلی کار سخت دیگر می تواند هر کسی را در راه رسیدن به تناسب اندام خسته کند. این مسیر متوقف نمی شود. شما در یک چرخه معیوب می افتید و در پیروی از قوانینی که از آنها متنفر هستید گیر می کنید. تا بتوانید به طور موقت خوش اندام و جذاب به نظر برسید. هر بار رسیدن به آن سخت تر می شود. مثل این است که شما هر بار تخته سنگ عظیمی را با سختی تمام به بالای کوه می برید و دوباره به نقطه شروع بر می گردید.

نگرش ما همه دنیای ماست

ورزش مغز

این نگرش ما است که باید تغییر کند، طرز فکر ما نسبت به خودمان. نباید اجازه دهیم که دیگران به ما بگویند که شما خوب به نظر نمی رسید یا نه. به جای دنبال کردن کورکورانه یک لیست بلند بالای غذایی، شما باید شروع کنید و به این سوال که چرا این را یا آن یکی را می خورید پاسخ دهید. در مورد چیزهایی که می خورید کنجکاوتر شوید.

فکر کنید و ببینید کدام یک از این غذاها یک مصالح خوب برای درست کردن یک ساختمان بدنی خوب است. کدام یک شما را زیباتر می کند. کدام حرکت ورزشی برای شما لذت و شادی به ارمغان می آورد. شما نباید کاری را که از آن متنفر هستید را انجام دهید و انتظار نتایج مثبت داشته باشید. این عشق به هر کاری است که نتیجه آن را مشخص می کند.

اثر ذهن بر تناسب اندام

ذهن شما می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر داشتن تناسب اندام داشته باشد. به عنوان مثال، باورهای نادرست درباره بدن خود می‌تواند باعث افزایش وزن، افزایش استرس و کاهش خود اعتمادی شما شود. در عوض، داشتن ذهنیتی مثبت و بهداشتی می‌تواند به شما کمک کند تا سبک زندگی سالم‌تری داشته باشید.

به عنوان مثال، یک ذهنیت مثبت و قوی می‌تواند شما را به انجام فعالیت‌های بدنی و ورزش تشویق کند. همچنین، باور به اینکه شما می‌توانید تغییراتی در تناسب اندام خود ایجاد کنید و زندگی سالم‌تری را تجربه کنید، می‌تواند شما را به انجام اقدامات سالم‌تر ترغیب کند.

به طور کلی، ذهنیت مثبت، روحیه و انگیزه شما را بهبود خواهد داد و به شما کمک خواهد کرد که به سبک زندگی سالم‌تر و تناسب اندام بهتری دست یابید. به همین دلیل، پرداختن به سلامتی ذهنی شما همانند پرداختن به سلامتی جسمی شما بسیار مهم است.

چند راهکار برای افزایش قدرت ذهن

تمرین مغزی: تمرین مغزی، به شما کمک می‌کند قدرت ذهن خود را افزایش دهید. این شامل بازی‌های مغزی، کتاب خواندن، حل مسائل و یادگیری مهارت‌های جدید است.

مدیتیشن: مدیتیشن به شما کمک می‌کند تا به دنبال آرامش و تمرکز باشید و ذهن خود را برای حل مسائل باز کنید. تمرین مدیتیشن می‌تواند به شما کمک کند تا از استرس و اضطراب رها شوید و به مرکز خود برگردید.

تناسب اندام

برنامه‌ریزی: برنامه‌ریزی می‌تواند به شما کمک کند تا کارهای خود را بهتر مدیریت کنید و ذهن خود را برای انجام کارهای پرکاربردتر آماده کنید.

تفریح و سرگرمی: تفریح و سرگرمی نیز می‌تواند به شما کمک کند تا قدرت ذهن خود را افزایش دهید. فعالیت‌هایی مانند شطرنج بازی کردن، پازل حل کردن، بازی کردن با حیوانات خانگی و یا تماشای فیلم‌ها و سریال‌های مورد علاقه می‌تواند به شما کمک کند تا به چالش‌های مغزی بیشتری برخورد کنید.

خودآگاهی: خودآگاهی می‌تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از خود داشته باشید و مشکلات خود را حل کنید. با شناخت بهتری از خود، شما می‌توانید بهترین راه‌حل‌ها را برای مسائل خود پیدا کنید و قدرت ذهن خود را بهبود بخشید.

یادگیری مهارت‌های جدید: یادگیری مهارت‌های جدید می‌تواند به شما کمک کند تا ذهن خود را در حالتی جدید قرار دهید. یادگیری زبان جدید، نواختن یک ساز موسیقی، پیاده روی یا دوچرخه سواری می‌تواند به شما کمک کند تا ذهن خود را تحریک کنید. خود ورزش، خواب کافی، تغذیه سالم و مدیریت استرس هم می‌تواند به شما کمک کند تا مغزتان بهتر کار کند.

پیشنهاد انقباض دات کام

ورزش مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید. شما باید ببینید چه چیزی دوست دارید. دوست دارید گروهی ورزش کنید یا انفرادی. دوست دارید، بدوید، دوچرخه سواری کنید، شنا کنید یا هر ورزش دیگری. آن حرکتی را انجام دهید که شما را خوشحال می کند. شما باید مدام امتحان کنید که در نهایت به علاقه خود پی ببرید. حرکت زندگی است. زندگی گرانبهای شما برای این است که از آن لذت ببرید.

برای اینکه به تناسب اندام برسید، ابتدا باید ذهن خود را شکل دهید، با بدن خود با احترام رفتار کنید و هر آنچه را که نیاز دارد برای آن فراهم کنید. تیپ بدنی خود را بشناسید. فعالیت های خود و آنچه می خورید را با دقت انتخاب کنید. برای تغییر در بیرون، باید از شخصی که در درون خود هستید شروع کنید، توجه، مراقبت و عشق خود را به او معطوف کنید و ببینید که تغییر چطور اتفاق می افتد.

 

تناسب اندام

نظر شما برای ما مهم است
لطفا نظر یا سوال خود را در بخش نظرات مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دوره پیشرفته مربیگری تغذیه و تناسـب اندام

زودتر از همه از انتشار مطلع شو